top of page

העתיד כבר כאן: נסיעה לעבודה ברכבים אוטונומיים וחשמליים

מהפכת הרכבים האוטונומיים היא תחום צומח בארץ ובעולם. בקרוב נהנה ממציאות שבה נגיע לעבודה במכונית אוטונומית או חשמלית. weTUBE ראשל״צ מציע סביבת עבודה תומכת שתאפשר חממת עבודה לטכנולוגיות פורצות דרך לצד נראות ונגישות מרבית של חברות בתחום התחבורה החכמה.


17.06.2021


אז מתי נוכל להזמין נסיעה במכונית אוטונומית לפגישות עבודה או למשרד? או לספק לעובדי החברה שלנו נסיעות באמצעות שירותי שאטל אוטונומיים? מדוע חברות בינלאומיות רבות בחרו לבחון את הדגמים והמערכות החדשניות שלהם דווקא על כבישים ברחבי הארץ? ואיפה יוכלו אותן חברות להצטרף לחברות סטארט אפ והייטק נוספות בתחום האוטונומייה ולמקם את משרדיהם ומרכזי הפיתוח בישראל?


במסגרת הפיתוח של מתחם העסקים החדש weTUBE ראשל״צ, פרויקט שנבנה ברוח הקיימות ובתקן LEED האמריקאי לבנייה ירוקה, יצאנו לבדוק את כל שאלות אלו העוסקות בפיתוח טכנולוגיית תחבורה חכמה. שמחנו לגלות את הפוטנציאל הטמון בפרויקט להוות חממת פיתוח עבור הטכנולוגיה האוטונומית כאן בישראל.

מרכזי פיתוח לרכבים אוטונומיים בארץ


ברגעים אלו ממש משתתפות מספר חברות בינלאומיות בבדיקות של רכבים חשמליים, מערכות נהיגה אוטונומיות, או מערכות סמי־אוטונומיות כאן בארץ. בין החברות ניתן למצוא את פורד, יוניון מוטורס, צ'מפיון מוטורס (בוחנים רכבי פולקסווגן חדשניים), מובילאיי, יאנדקס, CEVT (מרכז החדשנות של ג'ילי) ועוד. כולן עסוקות כרגע בבחינת הדגמים החדשים שלהן או המערכות החדשניות ביותר שלהן על כבישים ברחבי הארץ.


לצד נסיעות המבחן, קיימים גם מספר מרכזי פיתוח רכבים אוטונומיים בארץ. מרכז הפיתוח של פורד בישראל על שם SAIPS עוסק בימים אלו בפיתוח טכנולוגיות עבור הרכב האוטונומי הראשון של החברה. חברת Renault הקימה לאחרונה פרויקט של מעבדות פיתוח ומשרדים בגודל 1,600 מ״ר אותו ניהל רונן בכור - שותף ומייסד של חברת בכור ניהול פרויקטים בע״מ.


לדברי בכור, ״יצרנו עבור Renault מרכז לפיתוח טכנולוגיה מתקדמת בסביבת עבודה משותפת עם חברות פיתוח נוספות, כאלו שעוסקות בהיבטים בטיחותיים, מכניים ועוד. סביבת העבודה מפרה חשיבה, מעודדת שיתופי פעולה ויוצרת הזדמנויות עסקיות וקשרים חברתיים בין העובדים. בתוך חלל אחד יש להם את כל המתקנים והשירותים הנדרשים לפיתוח ובחינת טכנולוגיות, וזאת באמצעות מעבדה שהיא מגרש משחקים של ממש עם רמפה, אמצעי טיפול ברכב ואמצעי בדיקה לרכבים.״

פרוייקט weTUBE ראשל״צ הינו מתחם עסקים חדש בגודל של 30,000 מ״ר, עם קומות בגודל 3,700 מ״ר עבור שטחי מעבדות ומשרדים. מדובר בבחירה טבעית עבור חברות בתחום האוטונומייה שמחפשות שטח נדל״ני גדול שמאפשר להם מרכז פיתוח וניסוי טכנולוגיה, לצד משרדים לשימוש עובדי החברה, ואפילו אולמות תצוגה לאותם המוצרים המתקדמים. בנוסף, הפרויקט החדשני יזמין חברות טכנולוגיה מובילות ויאפשר שיתוף פעולה פורה בין תחום הרכבים האוטונומיים לתחומים תומכים.


חממה של חברות בתחום חדשנות הרכב וטכנולוגיה אוטונומית


פרויקט weTUBE נבנה לפי הסטנדרט הגבוהה לבנייה בר-קיימא LEED האמריקאי. המשמעות היא שהפרויקט יציע סביבה ירוקה עבור חברות חדשניות כדי לפתח טכנולוגיה מתקדמת ושטחים ציבוריים ירוקים עבור עובדים ולקוחות החברה.


בין אם מדובר בחברות רכבים המפתחות דגמים חדשים של רכבים אוטונומיים או חשמליים כגון טסלה או ג׳ילי הסינית, לחברות המפתחות את הטכנולוגיה למערכות הנהיגה כמו מובילאיי, לבין חברות המפתחות טכנולוגיה תומכת ביניהן מוביט ישראל ו-Vayyer, הפרויקט מאפשר סביבת עבודה אופטימלית עבור כולן.


בדומה לערך של רכבים חשמליים בהסתכלות סביבתית, שכן השימוש ברכב חשמלי פולט פחות גזים ומצמצם זיהום אוויר תחבורתי, כך גם ל-weTUBE גישה סביבתית וקיימות: weTUBE מהווה HUB תחבורתי ״אקו-פרינדלי״ חסר תקדים. הHUB מציע שביל אופניים של נתיבי דן המאפשר הגעה ישירה לעבודה לאורך נתיבי איילון, תחבורה ציבורית הכוללת תחנות של רכבת ישראל, אוטובוסים, רכבת 431 ושלוש תחנות של קווי הרכבת הקלה של חברת נת"ע.

דהירת הצרכנים לרכבים אוטונומיים וחשמליים


המיקום של weTUBE בצמידות לנתיבי איילון מציע נראות מצוינת על כביש ראשי, ומאפשר לכל חברה להיחשף אל קהל עצום של לקוחות הנוסעים בנתיבי איילון. בנתיבים אלו עוברים מדי יום מעל 750,000 כלי רכב ומדובר בציר התנועה העמוס ביותר בישראל. האפשרות כאן הינה לאימפקט חשיפתי גדול מאוד עבור אותם חברות שיבחרו למקם את המשרדים או אולמות התצוגה שלהן במיקום אסטרטגי ומרשים.


ככל שיותר חברות מתקדמות בפיתוח רכבים חדשניים כאן בארץ, כך גובר העניין בקרב צרכנים רבים. לאור הביקוש הגדל, ישנה חשיבות מירבית לאולמות תצוגה ומעבדות פיתוח עם נגישות ונראות מרבית.


לצד דרכי ההגעה המרובים ונגישות אופטימלית של המתחם, יתרון נוסף של weTUBE הינו מפלסי חניה תת קרקעיים עם מעל 700 מקומות חניה עם אופציה לנקודות טעינה חשמליות. המשמעות כאן היא קיבולת גדולה לעובדים וקהלי הלקוחות השונים.


לסיכום, weTUBE ראשל״צ שנבנה ברוח הקיימות, עם טכנולוגיה חדשנית וסביבה ירוקה, מציע יתרונות רבים עבור חברות העוסקות בפיתוח טכנולוגיית תחבורה חכמה, בין אם מדובר ברכבים חשמליים, אוטונומיים או סמי-אוטונומיים, או טכנולוגיות תומכות ומתקדמות. הפרויקט מציע סביבת עבודה תומכת שתאפשר חממת עבודה לטכנולוגיה פורצת דרך, לצד נראות ונגישות מרבית עבור העובדים וקהל הלקוחות של אותם חברות.

Comments


autonomous-cars
bottom of page